Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJFE5328G1ZK
Call 0804386236989% Response Rate
Send Enquiry







| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| System Type | Automatic |
| Cleaning Method | Water Spray |
| Size | 1/2 inch |
| Suitable Plant Size | 100 to 500 kW |
| Reach | Telescopic Pole |
| Inner Diameter | 15mm |
| Material | Stainless Steel |
| Water Usage | Medium Water |
| Structure Type | Rooftop, Fixed Tilt, Floating Solar, Tracker, Ground Mount, Carport |
| Brand | E-WELT |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Part Number | WD3040 |
| Color | Black |
| Ideal For | Solar panel water Drain |
| Features | Fully automatic |
| UV Protected | Yes |
| Standards | 30mm, 35mm, 40mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details