Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJFE5328G1ZK
Call 0804386236990% Response Rate
Send Enquiry






| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | Telescopic Brush |
| Material | Nylon |
| Brush Width | 500mm to 1000mm |
| Bristle Material | Nylon |
| Pole Length | 6–8 m |
| Water Supply | With Water Feed |
| Application Scale | MW Scale Plant, Domestic Rooftop, Commercial, Industrial, All type of Solar Plant, Solar Farm |
| Size | 50mm |
| Pole Material | Aluminium |
| Power Source | Manual |
View Complete details














| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Float Type | Top Mount |
| Medium Type | Water |
| Measuring Range | 0-2 m |
| Suitable Liquid | Water |
| IP Protection Class | IP68 |
| Contact Form | NO NC |
| Housing Material | Plastic |
| Media | Water |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Medium Type | Water |
| Media | Liquid |
| Model | 1m |
| Brand | E-WELT |
| Voltage | 5V DC to 24V DC |
| Current | 0.25mA |
| Usage/Application | Liquid Level Measurement |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details