Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJFE5328G1ZK
Call 0804386236989% Response Rate
Send Enquiry



| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Solar Panel Size | 35mm & 40mm |
| Color | Black |
| Part No. | E35 & E40 E30 |
| suitable for | All type solar Panel |
| Application | Water Drain from solar |
| UV Protected | Yes |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | ABS |
| Uv Protection | Yes |
| Wall Thickness | 2 mm |
| Tensile Strength | 250 N |
| Packaging Type | Box |
| Size | 40mm |
| Part Number | E40mm |
| Clamp Wall Thickness | 2mm |
| Is It Transparent | Black color |
| Ideal For | Solar panel |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 35m & 40mm |
| Material | ABS |
| Type of Clamp | Hanger |
| Class | Heavy Duty |
| Usage/Application | Remove water From Solar panel |
| Weight | 20gm |
| Color | Black |
| Surface Finish | push |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Clamp type |
View Complete details